Hledat zde:
Vyhledávání je nasazeno na celý server zemepis.com.
Státy A - Z:
Informace o jednotlivých státech.
O serveru:
Geografický server zemepis.com si dává za úkol poskytnout všem maximální množství zeměpisných informací nejenom o České republice, ale také celém světu a to v češtině a zdrama. Spolupracujem se serverm půjčky bez registru ihned.
Zemepis.com> Politická geografie> Mezinárodní integrace> Commonwealth

Tisknou stránku
Viz také:
Mapa Commonwealthu

Commonwealth

Originální název: Commonwealth Český název: Britské Společenství národů
Datum vzniku: 1931 Sídlo: -
Počet členů: 53 Typ integrace: vojensko-politická

Popis: Označení Společenství národů (Commonwealth of Nations, od 1947), volného společenství Velké Británie a nezávislých zemí, které pojí společná minulost součásti bývalého britského impéria a jediný formální závazek, že uznávají britského panovníka za hlavu a symbol Společenství. Základ Commonwealth of Nations položen Westminsterským statutem v roce 1931, který umožnil přeměnu dosavadního britského impéria na Britské společenství národů. Původními členy tehdejší nezávislá dominia (Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Irský svobodný stát, Jihoafrická unie, Newfoundland). Britský panovník zůstával oficiální hlavou těchto států. Vztah k britské koruně dořešen v roce 1949; členské státy mohou svobodně volit i formu státního zřízení, tj. mohou být i republikami.

Členové (rok přijetí): Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Bangladéš, Barbados, Belize, Botswana, Brunej, Dominika, Fidži, Gambie, Ghana, Grenada, Guyana, Indie, Jamajka, Jižní Afrika, Kamerun, Kanada, Keňa, Kiribati, Kypr, Lesotho, Malajsie, Malawi, Maledivy, Malta, Mauricius, Mosambik, Namibie, Nauru, Nigérie, Nový Zéland, Pákistán, Papua-Nová Guinea, Samoa, Sierra Leone, Singapur, Spojené království, Srí Lanka, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincent a Grenadiny, Svazijsko, Šalamounovy ostrovy, Tanzanie, Tonga, Trinidad a Tobago, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Zambie
© Zeměpis.com 2002 - 2024   |

Autor stránek zemepis.com nezodpovídá za obsah zde uveřejněných materiálů. Práva na všechny texty vlastní autor serveru! Publikování nebo další šíření obsahu serveru zemepis.com je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno a protiprávní - tedy vymahatelné soudně po osobě která jedná v rozporu s autorským právem.